Okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem w każdej współczesnej kuchni. Sprawdź, jak poprawnie podłączyć okap kuchenny do wentylacji, by działał skutecznie, cicho i bezproblemowo. Należy w miarę możliwości wybrać okap z cichym silnikiem i podłączyć go prawidłowo do drożnej wentylacji. Podłączenie okapu kuchennego – kilka faktów.
Pierwszym są wyciągi, czyli okapy podłączone do wentylacji, które wszelkie nieczystości powstające podczas gotowania, usuwają z kuchni i dalej poza budynek. Tak jak nie wyobrażamy sobie kuchni bez kuchenki czy zlewozmywaka, tak samo nie powinno w niej zabraknąć okapu. Bo to nie tylko elegancki sprzęt, który często dodaje jej uroku. To przede wszystkim urządzenie, zapewniające sprawną wentylację kuchni. Zobacz, jakie są plusy i minusy podłączenia okapu na ścianie, która jest jednocześnie ścianą zewnętrzną mieszkania czy domu.
Rury do okapów (okrągłe) Rura do okapu pozwala podłączyć okap do wentylacji. Należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria wentylacyjne, które połączą wylot z silnika okapu z wlotem do wentylacji. Wybierając akcesoria do podłączenia okapu należy kierować się wymiarami i kształtem wylotu z silnika okapu oraz długością podłączenia. Niestety bardzo często domownicy nie zdają sobie z tego sprawy lub uważają, że nie stanowi to dla nich żadnego zagrożenia. O tym, że okap działający jako wyciąg może powodować nawiewanie świeżego.
Okap prawidłowo podłączony do wentylacji zawsze będzie bardziej wydajny i cichy niż okap działający w trybie pochłaniacza. Odpowiednia rura do okapu jest w stanie czynić cuda. Zadaniem okapu jest zintensyfikowanie wentylacji w kuchni w czasie gotowania, kiedy wydziela się duża ilość pary wodnej i do powietrza dostają się rozmaite zapachy oraz drobinki tłuszczu z przygotowywanych potraw. Okapy mogą działać w dwóch trybach. Jak prawidłowo podłączyć okap kuchenny?
Czym różni się okap-pochłaniacz od wyciągu kuchennego? Kiedy do podłączenia okapu potrzebny jest osobny kanał wentylacyjny? W drugim przypadku zasysane powietrze jest przepuszczane i oczyszczane przez filtr, po czym wraca do pomieszczenia. Sposób zamontowania okapu kuchennego jest niezwykle ważny, gdyż wpływa na jego późniejszą skuteczność, wydajność oraz cichą pracę.
Prawidłowy montaż okapu kuchennego pozwoli Państwu korzystać w pełni ze wszystkich funkcji urządzenia, uniknąć skraplania pary wodnej oraz cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w całym domu. Montaż okapu podszafkowego w obiegu zamkniętym. Podczas instalacji należy stosować się do instrukcji producenta. Tylko postępowanie zgodnie z nią gwarantuje, że urządzenie będzie skutecznie pochłaniać opary. Akcesoria do okapu kuchennego to nie są tylko elementy, których potrzebujesz do sprawnej pracy urządzenia.
To również szereg innych części, dzięki którym Twój okap będzie pracował ciszej i zaprezentuje się znacznie lepiej na tle kuchni. Sam montaż ułatwią Ci ramki do okapu. Problem może pojawić się wówczas, gdy kratka wentylacyjna jest przesunięta w bok i oddalona na tyle, że niemożliwe jest jej zamaskowanie przez komin okapu.
Producent dostarcza zwykle do okapu tzw. Będzie napewno ciszej, ale czy nadal będzie działał prawidłowo? Dostępne w wersji mobilnej. Poleć znajomemu Dodaj do kontaktów Dodaj.
Ponieważ w mieszkaniu są trzy kratki wentylacyjne, więc jedną z nich postanowiono wykorzystać do podłączenia okapu kuchennego. Pozostałe dwie będą obsługiwać przebudowaną łazienkę i część kuchenną pokoju. Nie trzeba więc było stosować takiego rodzaju okapu, który jedynie miesza powietrze. Następnie wywiercamy otwory i za pośrednictwem wkrętów oraz kołków rozporowych zawieszamy okap na ścianie. Leroy Merlin prezentuje, jak samodzielnie zamontować okap kuchenny, z odprowadzeniem kratki wentylacyjnej.
Co będzie nam potrzebne, jakich kołków powinniśmy. Głośność Głośność w przypadku wyboru okapu kuchennego jest dosyć ważnym elementem, na który powinno się zwracać szczególną uwagę. Nie powinna ona przekraczać dB przy standardowych obrotach.
Na głośność pracy okapu mogą wpływać negatywnie takie elementy jak: niedrożność komina wentylacyjnego, zabrudzony filtr przeciwtłuszczowy, czy nieprawidłowy montaż.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.