Karkówka - przednia część tuszy, ma ciemnoczerwoną, intensywną barwę, mięso jest sprężyste, zwarte i soczyste, z widocznym tłuszczem. Doskonale nadaje się do grillowania, ale także do pieczenia i smażenia. Przygotowuje się z niego bitki i kotlety, zrazy, szaszłyki i gulasze.
Często używane również po zmieleniu. Mięso wołowe pokrój w plastry grubości ok. Każdy lekko rozbij tłuczkiem, a następnie obtocz w mące. Na rozgrzanym oleju obsmaż mięso z obu stron i przełóż je do średniej wielkości garnka.
Cebulę pokrój w kostkę, zeszklij ją na oleju a następnie dołóż do bitek. Dodane przez Konto usunięte w: Tylko o kuchni. Jakie mięso kupujemy na zrazy zawijane? Najlepszym kawałkiem wołowiny na zrazy jest oczywiście pierwsza krzyżowa. Możemy też użyć wołowiny z udźca.
Najważniejsze jest to żebyśmy mogli pokroić mięso na plastry o dużej powierzchni w poprzek włókien. Zrazy powinny mieć po około dkg. Podczas duszenia mięsa tworzy się pyszny, aromatyczny , pieczeniowy sos.
Tym sposobem właśnie przygotowałam zrazy wołowe zawijane na nasz świąteczny stół, do nich podałam kulki z ziemniaków z koperkiem i buraczki. Tym zrazom wołowym zawijanym nikt się nie oprze. Tradycyjne zrazy wołowe zawijane z cebulą to bardzo smaczna i niezbyt skomplikowana potrawa idealna na obiad. Nie wiesz, jak przygotować smaczne bitki wołowe?
Wybierz udziec, ligawę lub łopatkę. Sprawdź nasze niezawodne przepisy! Przygotuj bitki w sosie własnym, musztardowym lub z grzybami! Rozbij je na cienkie plasterki, aby były kruchsze! Więcej przepisów i porad na Polki.
Antrykot doskonale nadaje się do dań smażonych, pieczonych oraz grillowanych. Antrykot wykorzystuje się na steki, zrazy, medaliony oraz kotlety z kostką. Można go również dusić, po uprzednim podsmażeniu.
Mięso nadaje się zarówno do smażenia na patelni, grillu oraz ruszcie. Takie potrawy wspomnienia. Serwowano je na dworach szlacheckich. Dziś to danie jest popularne w każdym regionie Polski, a szczególnie w kuchni śląskiej.
Najbardziej znane są zrazy wołowe zawijane, choć można je przyrządzać również w postaci plastrów mięsa duszonych w sosie własnym. Zrazy, czyli „plastry mięsa”, są potrawą, do której używa się różnego rodzaju mięs z dodatkiem kiszonych ogórków, smalcu i świeżego pieczywa. Ten tradycyjny przepis na zrazy wołowe uświetni niedzielny obia ale sprawdzi się też na specjalne okazje.
Do przygotowania zrazów można wykorzystać zarówno mięso wołowe, jak i wieprzowe. Od dawna uważa się, że kawałka wołowiny podłej jakości nie uratuje nawet najlepszy kucharz. W przypadku wieprzowiny, warto zdecydować się na szynkę lub schab.
I ja się z tym zgadzam całkowicie. Przesmażone zrazy układamy w garnku, zalewamy gorącą wodą lub bulionem na wysokość zrazów i wstawiamy na mały gaz. Patelnię po smażeniu podlewamy wodą i zeskrobujemy resztki, całość wlewamy do zrazów. Piekąc w piekarniku uważajmy aby nie zabrakło wywaru bo roladki będą się przypalać.
Polecam także inne przepisy na dania obiadowe. Najczęściej wykonuje się je z rozbitych i zawijanych plastrów mięsa wołowego wypełnianych farszem. Doskonale smakować będą one na przykład z musztardą, boczkiem oraz kiszonymi ogórkami.
Przepis na polskie zrazy wołowe. Kiedy mięso będzie miękkie, zrazy wyjąć z sosu, zdjąć nitki czy sznurek. Z sosu wyjąć też warzywa. Na tatar nadaje się właściwie każde chude mięso wołowe.
Im miększe i delikatniejsze, tym delikatniejszy będzie tatar. Tu najlepszy tatar wychodzi z polędwicy wołowej, ale może być tez udziec wołowy, lub łopatka wołowa.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.