czwartek, 18 maja 2017

Jak pić miód pitny

Miód pitny to napój alkoholowy. Powstaje w wyniku fermentacji miodu pszczelego rozcieńczonego wodą. Dowiedz się, jaka jest cena miodu pitnego, ile procent alkoholu zawiera, gdzie kupić, w końcu jak pić miód pitny. A zatem, w czym powinno pić się miód pitny?


Otóż, w kubkach wykonanych z gliny.

Wbrew pozorom na polskim rynku istnieje wielu producentów zastawy do miodu pitnego. Jak podawać miód pitny? W zimie najczęściej serwuje się go na gorąco z przyprawami korzennymi i plasterkiem cytryny lub pomarańczy. Przechowywać należy go jak wino, w suchych i ciemnych pomieszczeniach, niskiej temperaturze (5-stopni Celsjusza), a także w pozycji leżącej.


Miody pitne są podzielone na półtoraki, dwójniaki, trójniaki, czwórniaki i piątaki. Nazwa ich zależy od sposobu wykonania brzeczki, która składa się z odpowiedniej objętości miodu i wody. Dwójniak powstaje z miodu i wody w stosunku (1:1).


Są to najbardziej optymalne warunki w trakcie dojrzewania trunku.

Podczas tego etapu cały czas będzie wytracać się osa dlatego często należy zlewać miód i oczyszczać balon. Najstarszy trunek możemy pić jak wino. Zalecany jest także do kawy lub ciast. Kiedyś podawany był tylko na specjalne okazje, m. Bożego Narodzenia, Wielkanoc, wesele - opisuje Bogumił Rychlak.


Miodem pitnym nie możemy się zbytnio upić. Wyrób miodu pitnego jest dość prosty dla osoby, która robiła już kiedyś wino owocowe, ale i nowicjuszom nie powinien nastręczać zbyt. Ten problem zgłosił Pan Miś: Kiedy, jak, gdzie, w czym pić miód?


Czy jest to napój szlachciców, czy raczej trunek ludowy? Czy nadaje się do pieczenia, czy wznoszenia toastów? Proszę napisać jak najwięcej. Wyrabiany i spożywany od średniowiecza m. Komisję Europejską jako Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.


Polsce i na Litwie. Produkcja miodu pitnego nazywana jest miodosytnictwem, a budynek, w którym odbywa. Grzane miody pitne przyprawiamy m.

Lepiej jest pić miód pitny przed jedzeniem. Użyj go małymi łykami, aby w pełni cieszyć się smakiem. Chociaż miód pitny to dość słaby napój, który nie “uderza” w głowę i nie powoduje kaca, lepiej jest zjeść przekąskę.


Od czasów starożytnych robiło to wiele różnych produktów. Jego uniwersalny charakter – możliwość podania zarówno „na ciepło” (grzaniec) jak i „na zimno” (drink z lodem i cytrynką) – sprawia, że możemy pić go praktycznie przez cały rok. W porównaniu do innych, nieco bardziej popularnych alkoholi, miód pitny charakteryzuje się właściwościami zdrowotnymi.


Trzeba się coraz konkretniej gotować. W związku z tym dzisiaj kolejny przepis wykorzystujący miód pitny. Jest doskonałym uzupełnieniem głównych dań. Idealnie komponuje się z każdym rodzajem mięsa, drobiu a także z rybami. W przypadku dań rybnych, do miodu należy dodać plasterek cytryny, co pozwoli uzyskać zaskakujący efekt smakowy.


Do dzbanka wlewamy wodę mineralną niegazowaną. Następnie dodajemy wyciśnięty sok z cytryny i miód pitny, dokładnie mieszamy. Dzbanek z napojem przykrywamy, wstawiamy do lodówki i dobrze schładzamy. Wystudzony koktajl rozlewamy do szklaneczek, ozdabiamy plasterkiem cytryny i listkiem mięty.


Koktajl możemy podawać z kostkami lodu. Cukry z miodu są zjadane przez drożdże i przekształcane w alkohol i dwutlenek węgla. Rozcieńczenie wodą jest konieczne, gdyż miód nierozcieńczony ma zbyt dużą zawartość cukrów by uległ fermentacji (dlatego jest taki trwały). Po otwarciu flaszy wydobywał się COi poczuliśmy zapach drożdży, co sugerowało że miód wciąż żyje i stał się musujący, co jest jak najbardziej korzystne o ile wypije się taki w odpowiednim czasie zanim drożdże zjedzą słodycz.


Zimą rozgrzeją nas nie tylko grzańce z wina i piwa. Jeśli w twojej domowej spiżarni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty