JAK PIĆ WIĘCEJ WODY? Większość osób boryka się z tym samym problemem – nie wie, jak dokładnie wprowadzić do swojej diety więcej wody. Jest jednak kilka trików, które pomogą w przemyceniu nawyku picia wody do naszego rozkładu dnia. Zacznij dzień od wypicia wody z cytryną. Ważne jest nie tylko kiedy pić, ale też jak pić.
Najczęściej wygląda to tak, że gdy poczujemy pragnienie – szybko, zazwyczaj „jednym haustem” zaspokajamy je szklanką wody czy innego napoju.
Jest to sposób z pozoru skuteczny, lecz niezbyt efektywny. Jak pić wodę , żeby mieć piękną skórę? Nasz organizm aż w procentach składa się z wody i potrzebuje jej, żeby prawidłowo funkcjonować. Gdy jesteśmy odwodnieni, zaburzone zostają produkcja moczu i wydzielanie potu, mogą pojawiać się skurcze mięśni, nudności i wymioty.
Wszędzie słyszymy, że warto pić wodę. Nawet, że trzeba pić wodę, a zalety picia wody są niezliczone. A co jeśli nie lubimy pić wody, bo nam nie smakuje?
Kiedyś sama nie lubiłam pić wody.
Zupełnie nie odczuwałam takiej potrzeby. Dlaczego lepiej pić systematycznie i małymi łykami, niż rzadko i „jednym haustem? Picie wody można nazwać sztuką – aby wykorzystać wszystkie jej zalety, trzeba umieć ją właściwie pić.
Pozostałe składników zawarte w wodzie to mikroskładniki takie jak: jo fluor i żelazo. Picie wody, tak żeby organizm był odpowiednio nawodniony to sztuka. Nawet jeżeli wypijesz litry wody dziennie, nawet jeżeli to będzie woda niegazowana to i tak może się okazać, że nie jest to wystarczające.
Co daje picie wody? Regularne picie wody ma pozytywny wpływ na wiele dolegliwości, np. Pragnienie samo w sobie jest już sygnałem ostrzegawczym naszego organizmu, że jesteśmy odwodnieni.
Dlatego nie doprowadzajmy do stanu, kiedy już bardzo chce się nam pić, ale też nie pijmy na siłę wtedy, kiedy naprawdę nie chce nam się pić. Pije najczęściej wodę źródlaną, więc co drugi dzień dodaję porcję elektrolitów z apteki. Zamiast tego niekiedy dodaję do wody szczyptę soli kamiennej kłodawskiej na szklankę (jak ja mam) lub co trzecią butelkę piję muszyniankę. Jakie są jej rodzaje? Czy można ją przedawkować?
Pić gazowaną, czy bez gazu? Na te pytania odpowiada nasz ekspert - Jacek Bilczyński. Woda, która płynie w kranach jest regularnie badana pod kątem zanieczyszczeń, dlatego jeśli odpowiada nam jej smak, nie ma powodu, by kupować wodę w butelkach.
Woda powinna zajmować ważne miejsce w diecie każdego człowieka.
Bez względu na to, jaką wodę wybierzesz, pamiętaj, by spożywać odpowiednie jej ilości. Dzięki popularyzacji picia wody większość osób kierujących się zdrowym wyborem już nie zastanawia się, co jest lepsze – woda czy może sok. Na co dzień, kupując wodę, nadal zbyt często sugerujemy się znaną marką czy smakiem – nie zwracamy zaś uwagi na wartość odżywczą. Wypicie szklanek wody rano (najlepiej ciepłej), na czczo, usuwa zaparcia.
Przepis na wodę alkaliczną jest bardzo prosty, jeśli chce się ją zrobić samemu. Napój ten można też kupić u producentów, poza tym wiele wód mineralnych łatwo dostępnych w sklepach także ma odczyn zasadowy. Woda alkaliczna to „lek” na zakwaszenie organizmu według medycyny niekonwencjonalnej.
Mimo, że w ciąży jak zalecają piłam baardzo dużo wody. Dobry urolog pozna po ciężarze moczu, że jest się za mało nadmwadnianym. Powiedział mi na wstępie, że absolutnie nie pić wody, która zosrahe min w pecherzu i zwyczajnie przez nas przelatuje bo to jakbyśmy pili wodę destylowana. Jeśli chodzi o picie wody utlenionej polecam, ale jak zwykle należy zwracać uwagę na swoje odczucia. Gdy mamy gorsze samopoczucie, zostajemy przy ostatniej dawce lub zmniejszamy ilość kropli, dajemy organizmowi czas na przystosowanie się.
Proszę tylko pamiętać, że wodę utlenioną mieszamy z wodą bez chloru. Woda z cytryną jest niezastąpionym składnikiem każdej diety, w szczególności tej oczyszczającej organizm z toksyn. Cytryna zawiera składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak witamina C, potas i błonnik.
Jednak - tak jak wszystko – również woda z cytryną może mieć swoje skutki uboczne. Dzieje się tak wówczas, gdy spożywamy ją w nadmiarze.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.