środa, 17 lutego 2016

Z czym pić wodę mineralną

Dietetycy polecają wodę jako idealny napój, który powinien być spożywany zamiast napojów gazowanych oraz owocowych słodzonych cukrem. Ponadto woda doskonale zaspokoi nasze pragnienie w okresie wiosenno-letnim. Na półkach sklepowych obok siebie stoją rożne wody, w tym mineralne i źródlane. Czym się one różnią i które z nich powinniśmy wybierać - źródlane czy mineralne? Woda jest niezbędnym składnikiem pokarmowym.


Z czym pić wodę mineralną

W organizmie człowieka odgrywa bardzo ważne funkcje: transportuje składniki odżywcze i przyczynia się do wydalania produktów przemiany materii, które dla organizmu są toksyczne. Zgodnie z zaleceniami dietetyków należy w ciągu dnia spożywać litry wody. Jakie są więc korzyści z picia wody? Woda mineralna tak potocznie, choć nieprecyzyjnie, mówi się o naturalnych wodach ze źródeł podziemnych. Ale nie każda woda sprzedawana w butelce jest wodą mineralną.


I nie wszystkie wody mineralne nadają się do powszechnego spożycia. Nie wolno przesadzać z piciem wód wysoko zmineralizowanych. JAK PIĆ WIĘCEJ WODY?


Większość osób boryka się z tym samym problemem – nie wie, jak dokładnie wprowadzić do swojej diety więcej wody. Jest jednak kilka trików, które pomogą w przemyceniu nawyku picia wody do naszego rozkładu dnia. Zacznij dzień od wypicia wody z cytryną. Gdy to zrozumiałam i postanowiłam pić tej wody więcej, to stanęłam przed wyzwaniejak pić wodę? Z czym pić wodę by choć trochę mi posmakowała?


Zaczęłam kombinować z różnymi dodatkami- witaminą C, tabletkami musującymi, świeżymi ziołami i owocami. Chyba każdy z nas zna wersję: woda z cytryną – prawda? Codzienne dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości wody jest niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. To jaką wodę wybieramy wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Dlaczego więc warto wybrać wysokozmineralizowaną wodę mineralną?


W artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. To, czy dana woda jest dla nas w pełni bezpieczna, zależy głównie od tego, kto ją z nami pije i jak jest przechowywana. Pij wodę - dla zdrowia i urody Kiedy woda traci termin do spożycia? Eksperci przekonują, że zabutelkowaną wodę powinniśmy wypić w maksymalnie dwa dni od otwarcia. Niektórzy producenci zalecają nawet spożyć.


Najlepiej wodę mineralną. Można pić rozcieńczone soki owocowe, warzywne, słabe napary herbaty, napary mięty, rumianku czy dzikiej róży. Jednak woda powinna stanowić większość wypijanych płynów. Nie należy pić większych ilości wody przegotowanej, która z zasady jest hipotoniczna i tym samym zwiększa wydalanie wody przez nerki, przyspieszając odwodnienie organizmu. Ważne jest nie tylko kiedy pić, ale też jak pić.


Najczęściej wygląda to tak, że gdy poczujemy pragnienie – szybko, zazwyczaj „jednym haustem” zaspokajamy je szklanką wody czy innego napoju. Jest to sposób z pozoru skuteczny, lecz niezbyt efektywny. W domu mam dość przyzwoitą kranówkę i nie muszę jej zastępować wodą z butelek. Woda źródlana to dla mnie po prostu woda do picia.


Nie traktuję jej jako dostawcy minerałów do mojego organizmu. Naturalna woda mineralna. Czasami dopada nas chęć na coś słonego, a to może być przejawem braku istotnych elektrolitów jak sód – który jest przecież głównym składnikiem soli. Jak zacząć pić wodę rano?


Poranne picie wody to świetny sposób na rozbudzenie organizmu i zapewnienie mu zdrowego początku dnia. Zwłaszcza, jeśli w ciągu dnia zapominasz o prawidłowym nawadnianiu, nawyk picia 1-szklanek wody na czczo będzie miał korzystny wpływ na Twoje zdrowie. Najniebezpieczniejsze jest to, że szerzy się mit, iż picie dużej ilości wody pomaga schudnąć.


Po pierwsze - nie jest to prawdą, a po drugie - może spowodować poważne problemy zdrowotne. Przepis na wodę alkaliczną jest bardzo prosty, jeśli chce się ją zrobić samemu. Napój ten można też kupić u producentów, poza tym wiele wód mineralnych łatwo dostępnych w sklepach także ma odczyn zasadowy.


Woda alkaliczna to „lek” na zakwaszenie organizmu według medycyny niekonwencjonalnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty