wtorek, 14 lutego 2017

Jak oświetlić kuchnię

Należy zapewnić w kuchni nie tylko oświetlenie ogólne, ale również różnych wybranych miejsc - stref roboczych, takich jak: blat roboczy, kuchenka czy zlewozmywak oraz stół. Właściwe oświetlenie kuchni decyduje o tym, czy korzystanie z tego pomieszczenia będzie komfortowe i bezpieczne. Mowa tutaj o zastosowaniu odpowiednich źródeł światła oraz istocie zarówno oświetlenia centralnego, jak i punktowego. Jeżeli na wyspie nie ma kuchni, a nad nią okapu, można nad nią zrobić półkę z oświetleniem halogenowym.


Oświetlenie okapu działa niezależnie od wyciągu. Wydzielenie kilku obwodów oświetleniowych w kuchni (trzech-czterech) umożliwi stopniowe włączanie oświetlenia, zależnie od potrzeb.

Kuchnia – jak ją odpowiednio oświetlić? W kuchni nie tylko gotujemy, ale też przygotowujemy potrawy, wykonujemy szereg prac precyzyjnych oraz przechowujemy liczne akcesoria i produkty. Podsumowując: w kuchni należy zaplanować oświetlenie centralne.


Tę funkcję w małej kuchni może pełnić jedna, główna lampa lub parę punktów świetlnych (oświetlenie w kuchni LED czy halogenowe – to już temat na oddzielne opracowanie). Nic nie stoi też na przeszkodzie, szczególnie w większych pomieszczeniach, aby połączyć jedno i drugie. Zainstalowane w centralnym miejscu na suficie źródło światła jest niezbędne w każdej kuchni – tego rodzaju oświetlenia używamy w kuchni najdłużej i najczęściej. Dlatego najlepiej do opraw wykorzystać nowoczesne energooszczędne źródła światła takie jak świetlówki czy diody LED.


Spoty i reflektory w kuchni.

Możliwość regulacji to najważniejsza ich cecha, która sprawdzi się idealnie w kwestii oświetlenia kuchennego, ponieważ także w kuchni istnieje wiele narożników i zakamarków, w których jest zdecydowanie za mało światła. Są dostępne zarówno w wersji 1-punktowej, jak i wielopunktowej. Listwy oświetleniowe, płomyki, lampy le panele led lub lampy stołowe dają ogromne możliwości aranżacji kuchni. Jak oświetlić małą kuchnię? Oto mini poradnik, który pozwoli sobie odpowiedzieć na najważniejsze kwestie przed wyborem najlepszego oświetlenia.


Idealne oświetlenie do kuchni, szczególnie niewielkiej, to dość obszerny temat, któremu warto poświęcić nieco uwagi. W skrajnych przypadkach dobrze jest unikać wszystkiego, co mogłoby przytłaczać – należy więc z miejsca pożegnać się z bogato zdobionymi żyrandolami, zamieniając je na. Lampy trzeba więc tak rozmieścić na suficie, by odbijające się od niego światło padało na sprzęty, nie powodując powstawania cieni. Dobrze dobranym światłem można oszukać przestrzeń, zmienić jej kształt, proporcję i stworzyć odpowiedni nastrój.


Kolejnym sposobem na zwiększenie funkcjonalności kuchni jest wybranie oświetlenia podszafkowego LED z czujnikiem ruchu. W zależności od tego, jak ustawimy czujnik, lampki będą się włączały po tym, jak wejdziemy do kuchni, lub tylko wtedy, gdy zaczniemy przygotowywać coś na blacie. Jakie oświetlenie wybrać do kuchni bez okna?


W kuchni pozbawionej okna należy czarować odpowiednim oświetleniem! Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okaże się zatem zmyślne połączenie lampy sufitowej z kinkietami ściennymi, oprawami halogenowymi oraz dyskretnymi listwami typu LED. Power Light i Deco Light to uniwersalne systemy liniowego oświetlenia LE których głównym przeznaczeniem jest doświetlenie blatów kuchennych, półek, barków oraz gablot.


Proponowane przez nas systemy zostały tak zaprojektowane, aby do minimum uprościć montaż. Nowoczesna kuchnia powinna być funkcjonalna i stylowa. W IKEA znajdziesz różnego rodzaju lampy, dzięki którym przygotowywanie posiłków będzie przebiegało sprawniej.

Przy okazji oświetlenie mebli kuchennych podkreśli wystrój kuchni. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy bardzo dużo codziennego czasu. To tutaj przygotowujemy posiłki dla siebie i rodziny często również pijemy kawę czy, jeśli posiadamy w niej stół, spożywamy wszystkie posiłki.


Poprzez dobre oświetlenie kuchni podkreślimy charakter całego mieszkania, szczególnie, gdy jest otwarta na pokój. Przyjemne oświetlenie uzyskamy poprzez zamontowanie na suficie szyny z umieszczonymi na niej lampkami lub zamontowanie ekranu z wmontowanymi punktami świetlnymi (tzw. stropu świetlnego). Efektownie wygląda rząd identycznych lamp zawieszonych nisko nad blatem, które. Oczywiście oświetlenie główne to podstawa, szczególnie w przypadku, gdy mamy dużą kuchnię.


Mogłoby się wydawać, że oświetlenie kuchni nie jest skomplikowaną kwestią. Tymczasem, aby można było swobodnie przyrządzać i spożywać posiłki, sprzątać i napić się wieczornej herbaty, nie powinno się tej kwestii bagatelizować. Zwracamy uwagę na to, o czym należy pamiętać wybierając oświetlenie do kuchni. Projektując oświetlenie do kuchni, warto zacząć od lamp sufitowych.


Do tego zastosowania rekomendujemy żarówki emitujące jasne, ale zarazem delikatne białe światło, które dokładnie rozświetli każdy kąt w kuchni. Poznaj więcej pora jak oświetlić kuchnię. Pozwala doświetlić przestrzeń roboczą oraz nadać pomieszczeniu odpowiedni klimat.


W naszej ofercie znajdziesz zarówno oświetlenie dedykowane do kuchni jak i uniwersalne, które sprawdzi się świetnie również w innych pomieszczeniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty