piątek, 10 lutego 2017

Temperatura pieczenia pasztetu

Ile czasu piec pasztet? Długość pieczenia pasztetu zależy od użytych składników, ustawionej temperatury oraz wielkości foremki. Oto orientacyjne czasy pieczenia:. Pasztet mięsny – ok.


Długość ta jest identyczna dla każdej odmiany mięsa: wieprzowego i drobiowego. Kiedy używamy ugotowanych wcześniej. To w takim razie jak uzyskac 1stopni w kapieli wodnej?


Dawno już nie robiliśmy pasztetu, więc tym razem Lulu przygotowała dla nas pasztet w dwóch odsłonach - klasycznej czyli pasztet mięsny i pasztet wegetariański. Dodane przez cytryna w: Tylko o kuchni. Spróbuj rozgrzac olej do temperatury takiej jak frytki smażysz,a potem minimalnie zmniejsz. Jeśli chcesz sprawdzić, czy masa pasztetu została dobrze doprawiona, usmaż małą kulkę – powinna być dość ostra i aromatyczna. Do pasztetu możesz wykorzystać wątróbkę, cielęcinę lub piersi z drobiu.


Wszystkie te składniki po przekrojeniu pasztetu tworzą barwną mozaikę. Wysmarowaną smalcem formę keksówkę wyłożyć plastrami wędzonego boczku i wypełnić masą pasztetu. Piec w temperaturze 200˚ C około min.


Wyjdzie ci bardzo dobry pasztet. Właśnie zrobiłam domowy pasztet w większej ilości i część zamroziłam. Poniższa tabela zestawia temperatury i czas pieczenia poszczególnych gatunków mięs. Należy ją jednak traktować tylko orientacyjnie, ponieważ w praktyce temperatury i czas pieczenia mogą się różnić. Na różnice te decydujący wpływ mają: waga mięsa, jego świeżość, jakość, a także rodzaj, model i producent piekarnika.


Warto wyjaśnić: czas i temperatura pieczenia podana przy przepisach na Moich Wypiekach jest zawsze orientacyjna. Może się różnić w zależności od rodzaju piekarnika, co więcej - piekarniki tej samej firmy mogą piec inaczej! Czas pieczenia może również zależeć od użytych składników lub lekko zmienionych proporcji lub rozmiarów. Podczas pieczenia co jakiś czas polewamy mięso powstającym sosem. Schab wyjmujemy, zawijamy w folię aluminiową i pozostawiamy, aby soki równomiernie się w nim rozłożyły.


Po około minutach zwiększ temperaturę do 1st. C (1st. C zwykły piec) i piecz, aż biszkopt będzie złocisto-brązowy, a patyczek wbity w środek ciasta suchy. Wystudź ciasto (najlepiej jest upiec biszkopt dzień wcześniej, wtedy jest łatwiej go przekroić) i przekrój na dwa placki.


Placki nasącz zimną herbatą. Nic nie zastąpi smaku i zapachu ciepłego pasztetu tuż po wyjęciu z piekarnika. Sekret tkwi we właściwie dobranych składnikach.


Na pewno nie wyższej niż 180°C, a niektóre przepisy zalecają nawet temperaturę maksymalną 150°C, co ma zminimalizować ryzyko popękania. Piec najlepiej na środkowym ruszcie w piekarniku, bez termoobiegu, z grzaniem góra-dół. Jeśli decydujesz się na pieczenie z włączonym termoobiegiem, temperatury powinny być niższe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty