poniedziałek, 2 kwietnia 2018

Jakie mięso wołowe na tatara

Jeśli chcesz siekać mięso – włóż je na parę chwil do lodówki, by lepiej się kroiło. Przed podaniem wymieszaj z olejem, przyprawą w płynie MAGGI, solą i pieprzem do smaku. Uformuj tatara w kształt jak na zdjęciu, obok ułóż drobno posiekanego ogórka, cebulę i grzybki.


Jakie mięso na tatar wołowy. Na tatar nadaje się właściwie każde chude mięso wołowe.

Im miększe i delikatniejsze, tym delikatniejszy będzie tatar. Tu najlepszy tatar wychodzi z polędwicy wołowej, ale może być tez udziec wołowy, lub łopatka wołowa. Oczywiście jeśli przygotowujemy tatara na duże przyjęcie, możemy sobie ułatwić sprawę, używając maszynki do mielenia mięsa. Tatar - popularna przystawka.


Befsztyk tatarski, bo również pod taką nazwa możemy spotkać tą wyśmienita potrawę, nabiera smaku dzięki drobno pokrojonym dodatkom ułożonym na talerzu: w naszej wersji są to ogórki kiszone, nieodłączona szalotka, no i oczywiście żółtko. Do mięsa dodać oliwę, sól, pieprz, musztardę oraz odrobinę wody. Całość wymieszać i mocno uklepywać przez około minut.

Dzięki oliwie tatar nie ściemnieje, a odrobinie wody będzie delikatniejszy. Jak zrobić klasyczny tatar wołowy? Ludzie dzielą się na tych, którzy tataru, czyli surowego mięsa nie wezmą do ust i na tych którzy go uwielbiają ( ja jestem z tych drugich ;)) Do zrobienia befsztyku tatarskiego wcale nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności. Cała tajemnica tkwi w doborze dobrego i świeżego mięsa oraz przypraw. Wyrób mięso za pomocą dłoni a następnie podziel na pół i przełóż na talerze.


Na talerzu uformuj tatar i zrób wgłębienie pośrodku. Dodaj żółtko, a obok tatara połóż bardzo drobno posiekaną cebulę oraz ogórki. Mięso oczyść z błon i drobno posiekaj. Teoretycznie do tatara można wykorzystać każdy rodzaj mięsa. W praktyce dobrze jest wybierać takie, które nie mają zbyt wiele tłuszczu.


Marmurkowość, którą cenimy w przypadku smażenia lub pieczenia, w tym daniu jest całkowicie zbędna. Dlatego dobrze jest sięgnąć po polędwicę wołową. Tłusta i często przerośnięta, przez co najlepiej wykorzystywać ją do dań na bazie mięsa mielonego, a także do gotowania, na przykład jako podstawę różnych zup i. I rzeczywiście ten kawałek mięsa najlepiej nadaje się na pieczeń wołową.


Cebulę, grzybki, ogórki drobno posiekaj, dodaj do mięsa, wymieszaj, dopraw musztardą, solą, pieprzem (możesz też nie mieszać dodatków z mięsem, wtedy tatar wygląda bardziej elegancko).

Polecamy: Rostbef, czyli pieczeń wolno pieczona po angielsku. Rostbef można także smażyć, grillować oraz marynować. Surowy rostbef nadaje się również na tatara, a jest przy tym tańszy od polędwicy. Na co powinieneś zwrócić uwagę jeśli zamierzasz zjeść surowe mięso? Tradycyjne carpaccio czy tatar przygotowuje się z polędwicy wołowej.


Ponieważ jest ona dosyć droga, niektórzy decydują się na zastąpienie jej polędwicą wieprzową. Jest to duży błąd i niestety możesz przypłacić go życiem. Odstawić na kilkanaście minut i ewentualnie doprawić. Następnie dodać sos sojowy, sól, pieprz i olej i wymieszać mięso. Ogórki i cebule osobno pokroić w kostkę.


Porcje mięsa formować w kulki lub nakładać łyżka do lodów i układać na talerz. Befsztyk tatarski lub tatar – potrawa (zazwyczaj podawana jako przystawka) przyrządzana ze skrobanego, mielonego lub drobno siekanego mięsa wołowego, oleju, soli i pieprzu oraz opcjonalnie żółtek jaj, cebuli, Maggi lub sosu Worcestershire. Nieobowiązkowymi dodatkami są grzyby marynowane, ogórki (kiszone lub konserwowe) lub sardynki w oleju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty