W tym poradniku dowiesz się jak samodzielnie w prosty sposób dobrać parametry swojego kotła w taki sposób by ekogroszek spalał się do końca, aby nie powstawały spieki. Przeczytaj cały poradnik, a jeśli będzie trzeba to jeszcze raz, a z ustawieniami swojego pieca poradzisz sobie sam i unikniesz wizyty fachowca. PAMIĘTAJ – Nawet najlepszy na rynku kocioł na ekogroszek precyzyjnie.
Sprawdź także ten artykuł o piecu na ekogroszek z podajnikiem. Moc nadmuchu i właściwe ustawienie dmuchawy.
Jak ustawić piec na ekogroszek? Prawidłowe nastawy pieca z podajnikiem uwzględniają też trzeci parametr, którym jest moc nadmuchu. Ustawienie dmuchawy będzie miało wpływ na wydajność spalania ekogroszku. Indywidualne parametry ustawienia pieca na ekogroszek wymagają własnego doświadczenia w pracy z kotłem oraz dostosowania go do własnych potrzeb. Mimo że nie istnieją uniwersalne rozwiązania, to jest kilka atrybutów, wymagających regulacji w podstawowy sposób.
Jak je ustawić, aby kocioł na ekogroszek funkcjonował poprawnie? Jeśli nie ma się dużo doświadczenia w tym, jak prawidłowo ustawić kocioł na ekogroszek, można też zdecydować się na regulację mocy nadmuchu. Ten parametr nie będzie bezpośrednio wpływał na zmianę mocy, z jaką pracuje kocioł, a jedynie zmieni ilość tlenu dostarczanego do palnika.
W domu posiadam czujnik temperatury pokoju oraz czujnik temperatury na zewnątrz który jest podłączony do pieca. Doszedłem do pewnego poziomu ustawień sterownika PERFECT pieca na ekogroszek i dalej nie mogę osiągnąć całkowitego spalania się węgla oraz efektu kopczyka. Z węgla pozostają niespalone kawałki oraz lej w podajniku. Komin mam gorący i osadza się dużo sadzy na ścianach pieca. Na dodatek po tygodniu sam się wygasza.
Na szczęście jest to możliwe. Wystarczy kupić ekogroszek o możliwie najniższej skłonności do spiekania, na przykład Ekogroszek Ogień. Musisz pamiętać również o tym, aby przestrzegać zaleceń producenta kotła oraz odpowiednio ustawić parametry spalania.
Gdy połączysz tych kilka prostych do zrealizowania rad w całość, to nie. Niezależnie od rodzaju stosowanego paliwa, w piecu na ekogroszek palnik powinien być dopasowany do mocy urządzenia. Piec na ekogroszek – jak go ustawić?
Producenci pieców na ekogroszek podają przeważnie parametry standardowych nastaw dla swoich urządzeń. Parametry te mogą sprawdzać się w danym przypadku bardzo dobrze lub kiepsko. Dotyczą one wielu parametrów, jednak kilka z nich jest kluczowych w przypadku pieca na ekogroszek.
Jest to przede wszystkim moc nadmuchu, która wpływa na wydajność spalania opału. Jak z każdą wartością, nie jest tak, że lepiej ustawić moc na maksimum.
Miejsce, w którym zostanie umieszczony kocioł, powinno znajdować się w centralnej części wszystkich pomieszczeń do ogrzewania. Z uwagi na własny komfort najlepiej, jeśli będzie to piwnica lub parter. Coraz więcej osób decyduje się na zakup pieca na ekogroszek. Jest to rozwiązanie bardziej ekologiczne niż kupno pieca na zwykły węgiel. Mając piec z podajnikiem, możemy również oszczędzić czas i pieniądze.
Chcąc, aby taki kocioł dobrze nam służy, musimy jednak wiedzieć jak ustawić piec na ekogroszek. Praktykując pewne nawyki, będziemy palić oszczędnie i zachowamy. Dokładne skalibrowanie pieca to pewność, że ekogroszek będzie posiadał jak najlepsze warunki do spalania się.
Gdy po rozpaleniu przez chwilę płonie równo, a następnie. Pieca się nie da ustawić przez internet, trzeba widzieć jak spala się paliwo, czy nie cofa się żar etc. Kaloryczność węgla to tys. Elektromet Eko Kwp15.
Jestem początkującym właścicielem pieca na eko groszek i dlatego mam kilka pytań. Witam wszystkich na forum. Piec kw podajnik 20kw. Po pierwsze jak uttrzymać dłużej temp. Mam ustawione stopni po osiągnięciu temp piec wytrzymuje jakies minut i temp spada.
Pomimo posiadania takiego pieca udało mi się dojść do całkiem ciekawych spostrzeżeń. Posiadam sterowni Argon ustawienia. Piec powinien chodzić na fula - lecz z histerezą około stopni. KJ (większa powoduje niestety ogromne spieki ).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.