Jak zabudować pralkę? Warto nadmienić, że konstrukcja tego typu może pełnić różne funkcje. Tam, gdzie to potrzebne, całkowicie zasłoni pralkę, by nieużywana pozostawała niewidoczna.
Zdecydować się na zabudowę pralki czy wybrać pralkę wolnostojącą? Urządzamy łazienkę zwykle na dłuższy czas, dlatego warto przemyśleć różne rozwiązania.
Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup pralki. Nie każdy z nas może sobie pozwolić na osobny pokój przeznaczony wyłącznie do prania, który usunie problem nieestetycznej, wielkiej maszyny, która stoi w rogu łazienki. Na szczęście istnieje wiele świetnym pomysłów, dzięki którym uda się wam wkomponować pralkę do reszty pomieszczenia i sprawić, że od tej pory stanie się wręcz niezauważalna. W mikroskopijnych łazienkach warto wziąć pod uwagę opcję przebicia ściany i zaanektowania na pralkę fragmentu przedpokoju czy sypialni.
Wygląda to tak, że pralka jest dostępna (otwiera się) od strony łazienki, ale fizycznie stoi w innym pomieszczeniu, gdzie – po obudowaniu płytą meblową lub drewnem – wygląda jak np. Jeśli w swoim domu masz pralnię zabudowa sprzętu AGD jest niepotrzebna. Pozwoli to, tam, gdzie to potrzebne, całkowicie zasłonić pralkę.
Sam proces instalacji pralki do zabudowy nie różni się zbyt wiele od tego, jak to wygląda w przypadku standardowego, wolnostojącego urządzenia. Wszystko sprowadza się zatem do właściwego podłączenia do prądu oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. Kluczową kwestią przy wykonywaniu zabudowy pralki jest zwrócenie uwagi na fakt, że w trakcie wirowania pralka wibruje. Węże doprowadzające i odprowadzające wodę znajdujące się z tyłu pralki wymagają dodatkowo ok. Zabudowa pralki to dobre wyjście dla właścicieli małych łazienek.
Jeśli w twojej łazience nie ma miejsca na kącik do prania ani wnękę lub szafę, dobrym wyjściem jest zabudowa pralki, np. Może on być przedłużeniem blatu umywalkowego, ale także dodatkowym elementem poziomym w łazience. Zobacz, jak skutecznie - i efektownie - ukryć pralkę pod blatem w łazience. Można dodać do blatu drzwi albo żaluzją zasuwaną, aby zupełnie ukryć pralkę. Oczywiście, w tym przypadku możemy pozostawić pralkę „na widoku”, jednak znacznie korzystniejszym dla wystroju rozwiązaniem będzie jej zakrycie – np.
Anna Kasprzycka, projektant z INSIDELAB, w jednym z aranżowanych przez siebie wnętrz. W momencie konieczności dostępu do urządzenia panel zostaje. Pralka do zabudowy – na co jeszcze zwrócić uwagę? W dzisiejszych czasach pralka powoli przestaje być niewygodnym, wymagającym ukrycia urządzeniem.
Coraz częściej staje się elementem wystroju domu, tak samo jak meble, ich fronty czy obrazy na ścianach.
Tak niezbędny w każdym domu sprzęt jakim jest pralka może o tyle ułatwiać, co utrudniać życie – przynajmniej na początku, zanim znajdziemy na nią odpowiednie miejsce i sposób jak ją zabudować. W każdym domu znajduje się pralka, która najczęściej zlokalizowana jest w łazience. W większości gospodarstw nie ma oddzielnego pomieszczenia na pralnię i suszarnię, dlatego pralki trzeba umiejętnie ukryć.
Jeżeli nie zdecydujemy się na maskowanie pralki drzwiami, wybierzmy model, który komponować się będzie zarówno z innymi sprzętami ag jak i materiałami wykorzystanymi w aranżacji kuchni. Innym sposobem jest pralka ładowana od góry, która po zamknięciu nie różni się np. Pralka pod zabudowę to doskonałe rozwiązanie w niewielkich wnętrzach. Jeśli nasze mieszkanie jest za małe, a miejsce na pralkę znajdziemy wyłącznie w łazience, starannie to zaplanujmy, aby korzystanie z urządzenia było wygodne, a sama pralka nie zajmowała za wiele miejsca. Warto przemyśleć sprytne sposoby, jak ukryć pralkę pod blatem.
Jeśli nie masz zbyt wielu rzeczy do wyprania, skorzystaj z funkcji wsadu. Dzięki niej Twoja pralka pobierze odpowiednio mniej wody, niż gdybyś wybrał normalny cykl prania przy całym załadunku bębna. Szafka nad pralkę na Allegro. Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.
Wejdź i znajdź to, czego szukasz!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.